Etusivu

Tähtitorninmäen Psykoterapeutit

Tähtitorninmäen psykoterapeutit tarjoavat laadukkaita psykoterapiapalveluja Tähtitorninmäen kupeessa.
Tilamme on rauhallinen, viihtyisä ja tarjoaa mahdollisuuden yksityisyyteen.
Psykoterapeuttimme ovat monipuolisesti kokeneita. 

Psykoterapeuteilla on kela-pätevyys.

Psykoterapeuttimme ovat:

Mari Bergroth
Sosiaalipsykologi (YTM), psykiatrinen sairaanhoitaja
Psykoterapeutti (ratkaisukeskeinen,
kognitiivis-integratiivisen terapian täydennyskoulutuksessa)
p. 044 548 1223
mari.bergroth@gmail.com

Erja Dammert
psykoterapeutti, TM, (psykodynaaminen, kehopsykoterapia)
p. 040-839 0350
dammerterja@gmail.com

Hannele Helander
psykoterapeutti, kognitiivinen yksilöterapia
perhepsykoterapeutti (VET),
työnohjaaja (StoRy)
EMDR-terapeutti
psykiatrinen sairaanhoitaja
p. 050-3057424
hhelander@me.com

Kati Jokinen
psykoterapeutti (kognitiivis-analyyttinen)
psykiatrinen sairaanhoitaja, Ttm
p. 050- 4663383
katiulrika.jokinen@gmail.com

Mirjami Mäkelä
psykoterapeutti (psykodynaaminen)
psykologi, PsM
p. 045-1303398
mirjami.makela@hotmail.com

Soile Piispa
psykoterapeutti (psykodynaaminen, taideterapia, psykofyysinen psykoterapia)
psykiatrinen sairaanhoitaja
soile.piispa@psyterapeutti.com
p. 050-3233144
Psychotherapy also in English

Juha Rainio
psykoterapeutti (gestalt-terapia ja hypnoterapia)
psykologi, PsM
p. 050-5351772
rainiojuha@gmail.com

Merja Reijonen
traumapsykoterapeutti, VET
VTT
p.050-9175343
merja.reijonen@gmail.com

Marjukka Tenngren
psykoterapeutti, TM
ratkaisukeskeinen ja integratiivinen yksilöterapia,
perhe- ja pariterapia
p. 040-7303273
mtenngren@gmail.com

Mona Virta

psykoterapeutti VET, psykodynaaminen
Kouluttajapsykoterapeutti (nuorisopsykoterapia)
p. 050-5011303
mona.virta@elisanet.fi

Vastaanotto pääosin Kirkkonummella.

Heidi Walther
Kognitiivinen psykoterapeutti, YET
Kognitiivisen psykoterapian kouluttajapsykoterapeutti (VET)
Psykologi (PsM)
Osaamisalueet: Skeematerapia (ISST), tunnekeskeinen psykoterapia (EFT), traumakeskeinen kognitiivinen psykoterapia
p. 050-3846271
heidiwalther16@gmail.com (Yhteydenotot sähköpostitse)

Sijaintimme